OPTUM CVX HI-eSCR (250 - 313 koní)

OPTIMÁLNE RIEŠENIE NA DOSAH RUKY

NOVÝ OPTUM CVX HI-ESCR

Vyšší výkon traktora s rozmermi blízko traktorom PUMA. To bola požiadavka mnohých poľnohospodárov z Európy na CASE IH, ktorému sa podarilo vyhovieť. Moderný štýl hospodárenia a časté využívanie služieb robia z Európy najnáročnejšie trh v celosvetovom meradle. Vysoká intenzita hospodárenia s vyššími výnosmi na jednej strane a nevyspytateľné vplyvy počasia s krátkym časom na vykonanie pracovných operácií na strane druhej vytvára vysoké nároky na výkonnosť, úspornosť a spoľahlivosť. Práve pre tieto potreby bol vyvinutý nový Optum CVX.

So svojim elegantným vzhľadom prináša pohodlné zvezenie a v závislosti od modelu podáva výkon od 271 do 300 koní. Optimálny pomer výkonu a hmotnosti zabezpečuje ešte väčšiu všestrannosť a umožňuje širší rozsah práce v každej situácii. Pre prípady ako je obrábanie pôdy, príprava pôdy pre výsev, samotný výsev alebo preprava pri zbere sme traktor Optum CVX vybavili najnovšími systémami pre zaistenie maximálnej trakcie na poli a efektívne ovládanie brzdenia na pozemnej komunikácii. Traktor Optum CVX ponúka mimoriadne ovládanie a bezpečnosť. Je úžasné ho riadiť a sme si istí, že budete mať radosť z uspokojujúceho pocitu pri používaní najvýnosnejšej investície široko ďaleko.

Optum | CASE IH | Agrobon Zvolen

MOTOR

Optum | CASE IH | Agrobon Zvolen

Efektívny a overený

Nový výkonný 6 valcový motor s objemom 6,7 l je skonštruovaný pre generovanie maximálneho výkonu a optimalizáciu spotreby paliva. Emisné normy Stage IV / T4 final dosahujeme patentovaným vysoko efektívnym systémom Hi-ESCR, takže nie je potrebné využívať recirkuláciu spalín EGR, filter pevných častíc DPF a dve turbodúchadlá. Maximálny výkon motora v silnejšom z modelov dosahuje 313 koní pri 1800 otáčkach za minútu.

Optum je definovaný schopnosťou podávať vysoký výkon v naozaj ťažkých podmienkach. Ak klesnú otáčky motora, turbodúchadlo s variabilnou geometriou lopatiek (eVGT) sa otvorí tak, aby sa zvýšil krútiaci moment a dosiahlo sa mimoriadne efektívnych otáčok vyšších.

EFEKTÍVNA PREVODOVKA CVX

Optum| CASE IH | Agrobon Zvolen

CVX so štyrmi rozsahmi a parkovacou brzdou

Plynulá prevodovka bola pre traktory CVX skonštruovaná pre spoľahlivý prenos veľkých ťahových síl traktora s výkonom cez 300 koní. Je dostupná v dvoch rýchlostných rozsahoch 40 a 50 km/h ECO s maximálnou rýchlosť ou vzad až 27 km/h. V spojení s novou prednou a zadnou nápravou, rázvorom 2 995 mm, pneumatikami s priemerom 2,15 m (710 / 75R42) a plynulou prevodovkou ponúka Optum CVX excelentný prenos výkonu na podložku a skvelý ťahový výkon. Zaujímavosťou je aj nová parkovacia brzda s ovládaním priamo na lakťovej opierke.

Predná odpružená náprava je prevzatá z väčších traktorov Magnum. Jedná sa model sa sedlovým odpružením s ťahovým bodom v strede traktora, čím sa prispieva k lepším ťahovým vlastnostiam. Pruženie zabezpečuje dvojica hydraulických valcov s dráhou pruženia 110 mm a geometriou prispievajúcou k maximálnemu komfortu a stabilite pri jazde. Pre zaistenie maximálnej bezpečnosti vo vysokých rýchlostiach na ceste je možné vybaviť Optum CVX integrovaným AVS systémom. Jeho ďalším prínosom je aj funkcia "steer by wheel", ktorej zapnutím dochádza pri otáčaní na úvrati k elektronicky riadenému pribrzďovaniu vnútorného kolesa - polomer otáčania sa tak zníži a koleso sa neustále otáča.

Absolútnou novinkou v tomto segmente je možnosť monitorovania tlaku v pneumatikách ako samotného traktora, tak i prívesu. Systém je integrovaný do originálneho dotykového monitora AFS 700 a umožňuje sledovať vodičovi tlak až v celkom 16 pneumatikách. Vďaka tomu sa ľahko predíde poškodeniu pneumatiky pri jej podhustení alebo pichnutí.

Výhody

  • automatické riadenie produktivity APM zaisťuje optimálnu efektívnosť
  • efektívne technológie dvojitej spojky DKT
  • pynulá variabilné prevodovka 0 až 50 km/h ECO s plne automatickým radením rozsahov pod plným zaťažením
  • automatická parkovacia brzda
  • Active Stop udrží traktor so zaťažením na mieste bez použitia bŕzd
  • citlivé riadenie pomocou nožného pedála a funkcie kick-down pre rýchlu reakciu

KOMFORTNÁ ZÓNA

Optum kabína | CASE IH | Agrobon Zvolen

Zostaňte čerstvý celý deň

Vnútri kabíny je dostatočné ticho na to, aby ste mohli odpovedať na telefóny, zatiaľ čo sa presný navádzací systém AFSTM stará o riadení traktora presnejšie, než to dovedie ľudská obsluha. Prečo vlastne nepripojiť telefón pomocou bluetooth k audio systému Optum CVX a nepočúvať svoju hudbu? V dostatočnom predstihu pred úvrati signalizuje monitorovací systém AFS Pro 700T, že je pripravený vykonať sekvenciu pohybov potrebných pri otáčaní. Máte dostatočný výhľad na priestor otáčanie a pracovný priestor za sebou - dokonca aj v noci - vďaka sade LED svetiel v rozmedzí 360 °.

Maximálny komfort práce pre obsluhu zaisťuje odpruženie kabíny v spojení s novou generáciou prémiových sedadiel vodiča. Tie majú duálny systém aktívneho pruženia, ktorý oveľa lepšie tlmí kmity, čím umožňuje oveľa hladšie a pohodlnejšie jazdu. Štandardom je elektrické ovládanie lakťovej opierky, vyhrievanie, pasívna alebo aktívna ventilácia sedadla. Užívateľ si tiež môže vybrať medzi jemným látkovým alebo červeným koženým poťahom CASE IH.

PRODUKTÍVNY A VŠESTRANNÝ

Optum  - polnohospodárská technika | CASE IH | Agrobon Zvolen

Skonštruovaný pre použite akéhokoľvek náradia

Všestrannosť a produktivita sú základnými princípmi traktorov Optum CVX. Jedná sa o traktory schopné akejkoľvek manipulácie; dostatočne kompaktné pre rýchlu prácu pri zbere, dostatočne výkonné pre obtiažne silové práce.

Pre maximálnu precíznosť ovládania je kabína vybavená ISOBUS triedy II v štandarde priamo z výroby, alebo na želanie najvyššou úrovňou triedy III. Táto výbava umožňuje kompatibilnému náradiu ovládať priamo funkcie traktora ako napríklad riadenie, pojazdnú rýchlosť, pozíciu trojbodového závesu, vývodový hriadeľ alebo prietok zadnými okruhmi. Príkladom praktického využitia je napríklad lisovanie, pri ktorom sa automaticky zlepší efektívnosť a plynulosť toku materiálu lisom a minimalizuje sa chyba obsluhy. Optum CVX je vybavený zároveň novým souvraťovým manažmentom druhej generácie HMC II. Jeho intuitívne ovládanie zlepší a zrýchli nastavenie sekvencie vrátane možnosti nadefinovanie celej rady závislostí.

Optum - katalog | CASE IH | Agrobon Zvolen

PROSPEKT

PDF na stihnutie

Agrobon Zvolen - kontaktný formulár

KONTAKTUJTE NÁS

Radi vám pomôžeme
s výberom konkrétneho modelu

Case IH - traktory | Agrobon Zvolen

TRAKTORY

Zobraziť všetky modelové rady

New Account Register

Already have an account?
Log in instead alebo Reset password